Pravidelně aktualizované informace

Výzvu od úřadu jsem UŽ PŘEVZAL

Doručení výzvy k odevzdání řidičského průkazu

Takové psaní nedostává nikdo rád… Řidič se možná poprvé dozvěděl o dosažení 12 bodů a hned je úřadem vyzýván k odevzdání řidičského průkazu. Pokud se s odevzdáním řidičáku nechcete smířit, je nutné začít ihned konat. Od okamžiku doručení této výzvy totiž začínají běžet lhůty, po jejichž uplynutí už není cesty zpět…

Dopis byste rozhodně měli co nejdříve přečíst a poté ho nenechat ležet někde v koutě s tím, že to „nějak dopadne“. V takovém případě je totiž úplně jasné, jak by to dopadlo – do 5 dnů byste se museli dostavit na příslušný úřad a na celý rok odevzdat řidičský průkaz. Pokud se Vám takový scénář nelíbí, poradíme Vám, jak dál.

Postup po doručení výzvy

Vše nyní záleží na tom, kdy přesně Vám byla výzva doručena poštovním doručovatelem (případně do datové schránky) nebo kdy došlo k jejímu osobnímu převzetí na poště. Od toho okamžiku začíná běžet lhůta 5 pracovních dnů, ve které je možné ještě něco dělat tak, abyste mohli dál řídit. Čím dříve od doručení výzvy se situace začne řešit, tím je to lepší. Limitním datem je ale 5 pracovních dnů od doručení výzvy. Pokud tedy výzvu obdržíte např. ve středu běžného týdne (bez státních svátků apod.), pak je nutné učinit první krok nejpozději během středy následujícího týdne.

Nyní zvolte, kdy jste výzvu obdrželi – jestli lhůta ještě stále běží nebo už je pozdě… :